Ana Sayfa
Land Rover
Defender
Haberler
Land Rover, klasik Defender V8'i boyamak için 300 saat harcamış
Bu eski Defender'ı, doğrudan Land Rover'dan satın alabilirsiniz.

Fotoğraf: Land Rover

Yazan: ADRIAN PADEANU
Çeviri-Düzenleme: Eren Efe Kandemir
Ekleyen: Eren Efe Kandemir
11 Ara 2025 da 20:00
Google'da tercih edilen kaynak olarak Motor1.com ekleyin
- (https://twitter.com/intent/tweet?url=https%3A%2F%2Ftr.motor1.com%2Fnews%2F781543%2Fland-rover-klasik-defender-boyasi%2F&text=Land%20Rover%2C%20klasik%20Defender%20V8%27i%20boyamak%20i%C3%A7in%20300%20saat%20harcam%C4%B1%C5%9F&via=motor1turkiye)
- Kopyala
Paylaş
Land Rover, klasik Defender'ı hâlâ unutmuş değil. Orijinal İngiliz arazi aracının üretimi uzun süre önce sona ermiş olsa da, şirketin "Classic" bölümü "Works Bespoke" programı aracılığıyla yeni gibi bir Defender satmaya devam ediyor. 2012-2016 yılları arasında üretilen araçlar, 400 bg motorlarıyla baştan aşağı restore ediliyor.
Daha iyisi, artık klasik Defender'ı modern Defender Octa'nın gövde renklerine boyayabilirsiniz. Her araç, boya atölyesinde yaklaşık 300 saat geçiriyor ve "Petra Bakır, Faroe Yeşili, Sargasso Mavisi veya Narvik Siyahı" tonlarına bürünüyor. Alternatif olarak Karpat Grisi ve Charente Grisi de paletin bir parçası olmaya devam ediyor.
Land Rover, ön ızgarayı da Octa'yı yansıtacak şekilde parlak siyaha boyarken, modelin kaputundaki isim yazısı "kesilmiş karbon fiberden" imal ediliyor. Bugünün Defender Octa'sıyla olan bağlantı, Classic'in aynı kumaş ve deri döşeme seçeneklerini sunduğu iç mekanda da devam ediyor. Hangi malzemeyi seçtiğinize bağlı olarak Haki Yeşili, Açık Bulut, Ay, Yanık Sienna ve Abanoz renklerinde döşemeler tercih edilebiliyor.

Fotoğraf: Land Rover
Land Rover, Octa'nın özelleştirme seçeneklerini klasik Defender'a yansıtma fikrini müşterilerine borçlu. Görünüşe göre, bazı alıcılar modern versiyonu sipariş ederken aynı zamanda klasik bir muadil de sipariş ediyor. Yeni model İngiltere'de 148.045 £'dan başlarken, selefinin 190.000 £ başlangıç fiyatıyla çok daha pahalı olduğunu belirtmekte fayda var.
Klasik Defender'ın V8'i, Octa'nın çift turbolu 4.4 litrelik ünitesinin aksine BMW imzasıyla üretilmiyor. Bunun yerine, Land Rover'ın 400 bg güç ve 515 Nm tork üreten kendi bünyesinde geliştirilmiş atmosferik 5.0 litrelik ünite tercih ediliyor. Yine de, gücü tekerleklere aktarmak için Octa'da da olduğu gibi ZF'in 8 ileri otomatik şanzımanı kullanılıyor.
Bunlara da göz atın
Land Rover Defender, Dakar 2026'ya hazır!
Land Rover Defender Sport, bu şekilde görünebilir
Kaynak: Land Rover
Makaleyi paylaş
- (https://twitter.com/intent/tweet?url=https%3A%2F%2Ftr.motor1.com%2Fnews%2F781543%2Fland-rover-klasik-defender-boyasi%2F&text=Land%20Rover%2C%20klasik%20Defender%20V8%27i%20boyamak%20i%C3%A7in%20300%20saat%20harcam%C4%B1%C5%9F&via=motor1turkiye)
- Kopyala
Trend Haberler

Bursalı Dacia Striker, ilk kez görücüye çıktı!

Alpine A310 Vision: Paris'in en yakışıklısı!

Fiat Multipla geri döndü!

Alfa Romeo Cuorerosso: Sanatın GT hali!
GÜNCEL HABERLER
- Mercedes-AMG nihayet yeni bir C63 geliştiriyor 22 Eki - OTOMOTİV
- Honda, yarış tecrübesini opsiyon parçalara dönüştürüyor 22 Eki - MODİFİYE
- Toyota, 100 bini aşkın Land Cruiser'ı yangın riskiyle geri çağırıyor! 22 Eki - GERİ ÇAĞIRMALAR
- Dubai Polisi, yüksek sesli egzozlar ve diğer modifiyeler için 7.735 ceza kesti 22 Eki - ORDU / POLİS
- Togg, COP31 Türkiye’nin mobilite sektör ortağı oldu 22 Eki - ÇEVRECİ ARAÇLAR
- Orijinal M2 CS (F87) İle GAZLADIK ! | Safkan Sürüş Canavarı | Türkiye’de TEK 22 Eki - Özel Test Sürüşleri
- Volvo Group'tan Türkiye'ye 2,8 milyon euro'luk yatırım! 22 Eki - Devlet