Ana Sayfa

Rolls-Royce

Haberler

İkinci Rolls-Royce Boat Tail 2022 Villa d'Este'de tanıtıldı

Çölde bir vaha gibi...

İkinci Rolls-Royce Boat Tail

Fotoğraf: Rolls-Royce

Mert Gökhan Mert Gökhan

Yazan: Mert Gökhan

21 May 2022 da 16:00

Google'da tercih edilen kaynak olarak Motor1.com ekleyin

Paylaş

Rolls-Royce, Concorso d'Eleganza Villa d'Este'de son derece özel, gövde yapımı Boat Tail modelinin ikincisini sergiledi. İlk modeli geçen sene tanıtılan özel tasarım Boat Tail Cabrio, 20 milyon £ olarak tahmin edilen fiyatıyla tüm zamanların en pahalı Rolls-Royce modeli olmuştu.

Rolls-Royce'un lüks kolu Coachbuild tarafından üretilen üç otomobillik serinin ikincisi olan yeni model; işçilik, yoğun ayrıntı ve coşkulu zenginliğin olağanüstü bir karışımı. Özel yapım otomobil, markanın karoser kapasitesinin zirvesini temsil ediyor.

İkinci Rolls-Royce Boat Tail

Bir müşteri tarafından babasına ve aile mirasına saygıyla hazırlanan otomobil, sedeften ilham alan benzersiz dış kaplama ve iç detaylara sahip. Boat Tail, 20. yüzyılın başlarındaki yarış yatlarından ilham alan ayırt edici ana hatlarını oluşturmak için geniş, tek alüminyum levhalardan şekillendirilmiş gövde panelleriyle tamamen el yapımı.

Müşteri, Rolls-Royce Coachbuild Designers'a benzersiz renkleri ve karmaşıklıkları nedeniyle kendi özel koleksiyonundan kişisel olarak seçilen dört inci kabuğundan oluşan bir seçki sundu.  Kabuklar, Rolls-Royce tarafından şimdiye kadar yaratılmış en karmaşık  kaplamalardan biri olan dış renk için ilham kaynağı oldu. Boat Tail'in teknik elyaf alt eşiklerinde ise pembe altın dokuma bir iplik bulunuyor.

Benzersiz "kelebek tasarımı" süitine ev sahipliği yapan arka güverte, hassas ve sofistike bir görünüm sağlamak için saten fırçalanmış bir yüzey ile pembe altın kaplama ince çizgilerle Royal Walnut ile kaplanmış.  Yukarıdan bakıldığında, parlak ön ve yan perspektiflerin aksine, buzlu motor kaputu ve dokunsal ahşap arka güvertenin uyumlu bir dengesi ve saten etkisi gözlemleniyor.

Galeri: İkinci Rolls-Royce Boat Tail

İkinci Rolls-Royce Boat Tail

21

İkinci Rolls-Royce Boat Tail İkinci Rolls-Royce Boat Tail İkinci Rolls-Royce Boat Tail İkinci Rolls-Royce Boat Tail İkinci Rolls-Royce Boat Tail İkinci Rolls-Royce Boat Tail

Kaynak: Rolls-Royce

Önden bakıldığında, tek bir katı alüminyum kütükten öğütülmüş Pantheon ızgarası, pembe altından yapılmış bir Ecstasy Ruhu ile süsleniyor.

Coachbuild Tasarım Birimi Alex Innes; “Boat Tail, yaratıcılık ve yaratıcı özgürlükte bir adım değişikliğidir. Elle bir motorlu araba inşa etmek, yeni bir keşif ve olasılık alanı sunuyor. 

Bunu da oku

Rolls-Royce Spectre EV bir kez daha görüntülendi

Rolls-Royce Spectre'nin casus videosunu yakından inceliyoruz

Normal sanayileşmiş yöntemlerin yasaklayacağı şeyleri başarabilir ve zorlukları çözebiliriz. Bu iki dünyanın hikayesidir: tarihi teknikler ve köklü zanaat ile mümkün kılınan çağdaş tasarımlı modern bir motorlu araba. Gerçekten eşsiz. “Coachbuild, Lüks Bir Ev olarak çalışmalarımızı yeni bir alana taşıyor; sektörümüzün haute couture'udur. Ve bir marka olarak Rolls-Royce için hem köklerimize dönüş hem de geleneksel otomotiv üretiminde imkansızı çarpıcı bir gerçekliğe dönüştürdüğümüz çağdaş bir devrim."

Makaleyi paylaş

Trend Haberler

Bursalı Dacia Striker, ilk kez görücüye çıktı!

Bursalı Dacia Striker, ilk kez görücüye çıktı!

Alpine A310 Vision: Paris'in en yakışıklısı!

Alpine A310 Vision: Paris'in en yakışıklısı!

Fiat Multipla geri döndü!

Fiat Multipla geri döndü!

Alfa Romeo Cuorerosso: Sanatın GT hali!

Alfa Romeo Cuorerosso: Sanatın GT hali!

GÜNCEL HABERLER