Ana Sayfa

Mercedes-Benz

GLA Serisi

Haberler

Mercedes-Benz EQA, dijital ortamda hayal edildi

GLA'nın elektrikli versiyonları yakında bizlerle olacak.

Mercedes-Benz EQA rendering lead image

Mert Gökhan Mert Gökhan

Yazan: Mert Gökhan

30 Ara 2019 da 16:30

Google'da tercih edilen kaynak olarak Motor1.com ekleyin

Paylaş

Mercedes-Benz, elektrikli EQ ailesi üzerindeki çalışmalarına hız verdi. Ailenin en yeni üyesi ise GLA tabanlı EQA olacak. Render sanatçılarımız, sıfır emisyonlu modelin casus fotoğraflarını baz alarak dijital ortamda bir örnek üretmeyi başardı. Aracın final tasarımı da bu görüntülere benzeyebilir.

İlk bakışta aracın çok büyük sürprizlere sahne olmadığı görülebiliyor. Ana gövde hatları ve boyutlar GLA ile neredeyse aynı görünüyor. En köklü değişim ön kısımda yaşanmış. Bu tasarımın da EQ ailesine özel olacağını söylemek mümkün zira benzer bir dizaynı EQC üzerinde de görmüştük.

Galeri: Mercedes-Benz EQA Render'ları

Mercedes-Benz EQA Render'ları

2

Mercedes-Benz EQA Render'ları

Arka kısmında yaşanan değişiklik ise çok daha sade olmuş. Tasarım içerisinde bu bölümün uzun bir LED arka far takımıyla tamamlandığını görüyoruz. Alt kısımdaki tampon da, egzoz sisteminin olmamasından mütevellit, yenilenerek daha toplu bir görünüme kavuşturulmuş. Tasarımcımız EQA'yı bir Mercedes alametifarikası olan mat gümüş dış renk ve mat siyah jantlar ile tamamlamış.

Bunu da oku

Mercedes-AMG GT 73, bir teaser videosunda göründü

BMW M135i, düz yolda Mercedes-AMG A35'i geçebiliyor mu?

2019'un güvenilirlik şampiyonları Mercedes ve Mitsubishi oldu

2020 Mercedes-AMG E63 yeni ızgarasını gizlerken yakalandı

Ortaya atılan iddialara göre EQA'nın bataryası 480 kilometrelik bir menzil sunacak. Şimdilik Mercedes'ten model hakkında pek fazla detay öğrenememiş olsak da farklı güç seçeneklerine sahip versiyonlarının da ortaya çıkacağına eminiz.

EQA'nın üretim versiyonunu 12 ay içerisinde görmeyi planlıyoruz. Eğer iddialar doğru çıkarsa aracın Mart ayında bizlerle olması da mümkün.

Galeri: Mercedes-Benz EQA casus fotoğraflar

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz EQA casus fotoğraflar

9

Mercedes-Benz EQA casus fotoğraflar Mercedes-Benz EQA casus fotoğraflar Mercedes-Benz EQA casus fotoğraflar Mercedes-Benz EQA casus fotoğraflar Mercedes-Benz EQA casus fotoğraflar Mercedes-Benz EQA casus fotoğraflar

Kaynak: Kleber Silva on Behance

Makaleyi paylaş

Trend Haberler

Bursalı Dacia Striker, ilk kez görücüye çıktı!

Bursalı Dacia Striker, ilk kez görücüye çıktı!

Alpine A310 Vision: Paris'in en yakışıklısı!

Alpine A310 Vision: Paris'in en yakışıklısı!

Fiat Multipla geri döndü!

Fiat Multipla geri döndü!

Alfa Romeo Cuorerosso: Sanatın GT hali!

Alfa Romeo Cuorerosso: Sanatın GT hali!

GÜNCEL HABERLER